REKLAMA
REKLAMA

Ramos: Messi czyni ligę hiszpańską lepszą

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Espana  |  02.09.2020 21:55
Ramos: Messi czyni ligę hiszpańską lepszą

Sergio Ramos  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Kapitan Realu Madryt, Sergio Ramos, uważa, że Lionel Messi zasłużył sobie na prawo do odejścia z klubu na swoich warunków. Hiszpański obrońca nie jest jednak przekonany, że Argentyńczyk o swoich zamiarach poinformował we właściwy sposób.

- Myślę, że decyzja Messiego dotycząca jego przyszłości powinna być szanowana, choć nie wiem czy zrobił to w najlepszy sposób, czy nie - powiedział Ramos, który ma okazję rywalizować z nim na boisku już od 14 lat.

Ramos liczy na pozostanie Messiego


34-letni obrońca przyznaje, że chciałby, aby Argentyńczyk został w Barcelonie i nadal występował na boiskach hiszpańskiej La Liga. - Biorąc pod uwagę hiszpańską piłkę i Barcelonę, wszyscy chcielibyśmy, aby grali tu najlepsi zawodnicy. Chcielibyśmy, aby Messi zawsze tu był - kontynuował.

- Messi czyni ligę hiszpańską i jego drużynę lepszymi, a El Clasico piękniejszymi. Jest jednym z najlepszych na świecie, nie ma tu nic więcej do dodania. Zasłużył na szacunek, bez żadnych spekulacji. Zobaczymy, co się wydarzy - dodał kapitan Realu Madryt.

Argentyńczyk w sporze z Barceloną


Messi, który trakcie swojej dotychczasowej kariery zdobył 634 bramki dla katalońskiego klubu, w ubiegłym tygodniu poinformował go o swoim zamiarze odejścia. Argentyńczyk chce dokonać tego na zasadzie wolnego transferu, wykorzystując do rozwiązania kontraktu znajdującą się nim klauzulę. Przedstawiciele Barcelony są jednak innego zdania i utrzymują, że taką możliwość zawodnik stracił 10 czerwca.

Barcelona podkreśla również, że Messiego nadal obowiązuje roczna umowa z klubem i nie zamierza negocjować jego odejścia. Duma Katalonii zainteresowanych pozyskaniem Argentyńczyka odsyła do klauzuli z kwotą odstępnego w wysokości 700 milionów euro.

W środę w stolicy z Katalonii doszło do spotkania, w którym udział wzięli między innymi Josep Maria Bartomeu i Jorge Messi. Półtoragodzinna rozmowa nie przyniosła jednak efektu w postaci porozumienia.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI



REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy