REKLAMA
REKLAMA

Kibice w Anglii nie wrócą na trybuny? Koronawirus wciąż atakuje

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: BBC  |  10.09.2020 21:13
Kibice w Anglii nie wrócą na trybuny? Koronawirus wciąż atakuje

Trening Man Utd na Wembley  |  fot. Przemysław Mamczak

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
To nie jest dobra wiadomość dla angielskich klubów. Bardzo prawdopodobne, że wbrew wcześniejszym planom kibice w Premier League nie wrócą 1 października na trybuny. Powodem jest wzrost zachorowań na koronawirusa.

Z powodu pandemii kluby w najwyższej klasie rozgrywek w Anglii straciły około 700 milionów funtów - wynika z raportu dyrektora wykonawczego rozgrywek, Richarda Mastersa. O tym, że trybuny mogą być w dalszym ciągu zamknięte poinformował na konferencji prasowej premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Koronawirus atakuje Anglię


W tym tygodniu, z powodu wzrostu liczby zachorowań na koronawirusa, w Anglii wrócono do bardziej surowych restrykcji. Ludzie nie mogą gromadzić się w grupach większych niż sześć osób. Poza tym w zamkniętych pomieszczeniach jak sklepy należy stale nosić maseczki.

- Będziemy musieli zrewidować nasz plan powrotu kibiców na stadiony. To nie znaczy, że całkowicie z niego rezygnujemy, po prostu musimy to zweryfikować - powiedział dziennikarzom premier Boris Johnson.

Angielska Premier League wystartuje już w ten weekend. W sobotę o 13:30 rozegrany zostanie pierwszy mecz między Fulham a Arsenalem. Rzecz jasna bez udziału publiczności.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

The__Normal__On | 10.09.2020 22:05

Czemu ten Johnson jest tak głupi? Niech spojrzy na Polskę. Chce mniej zakażeń? TO niech robią mniej testów. Proste jak ****nie.

;Panglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy