REKLAMA
REKLAMA

Cocu: Jóźwiak będzie ważnym ogniwem w Derby

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Derby County  |  16.09.2020 15:04
Cocu: Jóźwiak będzie ważnym ogniwem w Derby

Kamil Jóźwiak  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Kamil Jóźwiak został dzisiaj oficjalnie nowym zawodnikiem Derby County. W szeregach ekipy z zaplecza angielskiej ekstraklasy zawodnik będzie grał z numerem "7" na koszulce. Zadowolenia z transferu z udziałem reprezentanta Polski nie ukrywa menedżer Baranów.

Kamil Jóźwiak związał swoją przyszłość z Derby do końca czerwca 2024 roku. Ekipa z The Championship ostatnią kampanię zakończyła na 10. pozycji. Na ten sezon podopieczni Philippe'a Cocu mają jednak ambitniejsze plany. Holender odniósł się w rozmowie z klubową stroną do transferu z udziałem Polaka.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, mogąc ogłosić podpisanie kontraktu z Kamilem Jóźwiakiem - mówił Cocu cytowany przez oficjalną stronę internetową Derby County.

- Kamil to zawodnik z ogromnym potencjałem, mający 22 lata, więc ma przed sobą najlepsze lata i będzie dla nas ważnym wzmocnieniem - kontynuował opiekun Baranów.

- Kamil to ktoś, kogo uważnie obserwowaliśmy przez długi czas. Mając na uwadze to, że to reprezentant Polski, jesteśmy pewni, że będzie ważnym ogniwem w naszym zespole - przekonywał Cocu.

Odnotujmy, że Jóźwiak to wychowanek Lecha Poznań. W dorosłej drużynie Kolejorza zawodnik zadebiutował w lutym 2016 roku, mając wówczas 17 lat. W swoim pierwszym sezonie w Lechu młody piłkarz wygrał Superpuchar Polski.

Urodzony w Międzyrzeczu piłkarz w szeregach Lecha rozegrał łącznie 122 mecze, w których zdobył 17 bramek, notując też 15 asyst. Ciekawostką w kontekście Jóźwiaka jest to, że ten już trzy lata temu mógł trafić do jednej z ekip z Wysp Brytyjskich. Zainteresowanie zawodnikiem wyrażało w 2017 roku Leeds United.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco