Czwartek w Carabao Cup. Awans Liverpoolu i Man City

Juergen Klopp

Liverpool i Manchester City zagrają w czwartej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej (Carabao Cup). Mistrzowie i wicemistrzowi Anglii w czwartkowy wieczór pokonali odpowiednio 7:2 Lincoln City i 2:1 AFC Bournemouth. Awans do kolejnego etapu wywalczyła również Aston Villa.

Czwartek nie przyniósł żadnej niespodzianki. Prowadzony przez Juergena Kloppa Liverpool bez najmniejszych problemów ograł na wyjeździe Lincoln City. Grający w mocno rezerwowym składzie The Reds zaaplikowali rywalom aż siedem goli. Na listę strzelców wpisywali się Xherdan Shaqiri, Takumi Minamino (2), Curtis Jones (2), Marko Grujić i Divock Origi.

Do czwartej rundy awansował również Manchester City, który u siebie pokonał 2:1 Bournemouth. Drużynę Josepa Guardioli na prowadzenie wyprowadził w 18. minucie Liam Delap, ale już cztery minuty później goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Sama Surridge’a. Decydująca o losach rywalizacji bramka padła na kwadrans przed zakończeniem spotkania. Do siatki gości trafił Phil Foden.

W ostatnim czwartkowych spotkań trzeciej rundy, Aston Villa pewnie 3:0 pokonała na wyjeździe Bristol City. Gole dla zespołu z Birmingham zdobywali Anwar El-Ghazi, Bertrand Traore i Ollie Watkins.

Bristol City – Aston Villa FC 0:3 (0:2)
0:1 El Ghazi 11′
0:2 Traore 14′
0:3 Watkins 73′

Lincoln City – Liverpool FC 2:7 (0:4)
0:1 Shaqiri 9′
0:2 Minamino 18′