Abraham bohaterem! Skuteczna pogoń Chelsea!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  26.09.2020 20:25

Timo Werner  |  fot. Grzegorz Wajda

Kapitalne spotkanie rozegrali piłkarze West Bromu i Chelsea. Gospodarze niespodziewanie prowadzili już 3:0, ale The Blues nie poddali się. Londyńczycy w drugie połowie walczyli do ostatniej minuty, ale zrealizowali cel, jakim było odrobienie strat. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3.

West Brom ponownie bez Kamila Grosickiego, chciał zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie. Zadanie było jednak bardzo trudne, ponieważ na The Hawthorns przyjechała Chelsea.

West Brom nokautuje rywali

Spotkanie to rozpoczęło się w sposób, którego nikt nie przewidział. W czwartej minucie Marcos Alonso zagrał głową wprost pod nogi Matheusa Pereiry, który ruszył z akcją i podał do Calluma Robinsona. Irlandczyk wykazał się dużym opanowaniem w polu karnym i uderzył precyzyjnie w kierunku dalszego słupka.

Chelsea próbowała odrobić straty, oddała mnóstwo strzałów na bramkę rywala, ale była nieskuteczna. Dodatkowo popełniała proste niewymuszone błędy. Kolejny przydarzył się w 25. minucie, a tym razem zawiódł Thiago Silva. Brazylijczyk popełnił prosty błąd w rozegraniu, futbolówkę przechwycił Robinson, który drugi raz umieścił futbolówkę w siatce.

Zaledwie trzy minuty później West Brom zadał trzeci cios, a wyprowadził go Kyle Bartley. Anglik wykorzystał podanie Darnella Furlonga i z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Chelsea nie była dzisiaj sobą. Prezentowała się znacznie poniżej oczekiwań, za co poniosła karę w postaci utraty trzech goli do przerwy.

Heroiczna pogoń Chelsea

W drugiej połowie Chelsea nie miała już nic do stracenia i wraz z upływem czasu, angażowała coraz więcej piłkarzy w grę ofensywną. Starania te dały efekt w 54. minucie, gdy Cesar Azpilicueta podał do Masona Mounta, który oddał strzał zza krawędzi pola karnego. Strzał był na tyle precyzyjny, że piłka wpadła w lewy dolny róg bramki.

W 70. minucie Londyńczycy strzelili gola kontaktowego, po ładnej dla oka dwójkowej akcji. Kai Havertz odegrał do Calluma Hudsona-Odoia, a ten strzelił w prawy górny róg bramki. The Blues próbowali trafić na 3:3, co udało im się w doliczonym czasie gry. Tammy Abraham okazał się bohaterem, ponieważ wykorzystał dobitkę i strzelił na 3:3.

W następnej kolejce West Brom zagra na wyjeździe z Southampton. Z kolei Chelsea podejmie u siebie Crystal Palace.

Komentarze | 36 komentarzy

wood | 26.09.2020 20:26

3 mecze i już 5 straconych punktów. Jeśli ta obrona nie zostanie jakoś ułożona to będzie znowu 50+ straconych goli na sezon

Luciferrrroo | 26.09.2020 20:27

Varchestetowi doliczyli 2 minuty a nam tylko 30 sek. Jakbysmy mieli tyle szczescia co Varchester to bysmy wygrali 15-0.

Kovacic... to samo
Werner.. nie wiem, ciezko cokolwiek napisac o nim. Nie bylo najgorzej. Ale stac go na znacznie wiecej

Bo to co gra obrona to jest poezja

Tu Mendy nie pomoze, tu trzeba czekac na powrot Chilwella i jednak wierzyc w jakis transfer do obrony dodatkowo bo to jest.. niepojete co sie tam dzieje

havocAfc | 26.09.2020 20:29

Przy drugiej bramce pekla opona w wozku Thiago emeryta. Jak tam kibice Chelsea w tym tygodniu nie ma reki powyzej lokcia bo dzieki niej strzeliliscie gola?

Ronaldo324 | 26.09.2020 20:30

Brak słów. Ledwo wyszarpany punkt z ostatnim zespołem w tabeli. Po tym meczu nasuwa się jeden wniosek. Z obroną Chelsea nie da się już niczego zrobić i zapowiada się kolejny sezon ze starconymi 50+ bramkami. Silva ma być liderem obrony a wali babola , którego nie idzie wytłumaczyć. Alonso to piłkarz mem/parodia i dlaczego Frank na niego stawia tego nie wiem. Wydać tyle kasy na transfery a tak grać to po prostu wstyd. To początek sezonu ale jeśli Chelsea się nie ogarnie od zaraz to o Top4 mogą pomarzyć.

kuba0333 | 26.09.2020 20:31

Ciężko jest być gorszym od Alonso, serio.
Błędy wspomnianego już wyżej Hiszpana i Thiago Silvy były tragiczne jak wyjazdowe stroje Chelsea, mega fartowny remis dla nas.

wood | 26.09.2020 20:31

Chilwell podobny zdrowy bo grał z Barnsley, Emerson zagrał przyzwoity mecz w CC, a na liga wychodzi Alonso? Nie rozumiem tego. Lampard oszczędzał skład na CC kosztem ligi? Czemu nie gra prawie w ogóle Tomori? Ta obrona jest koszmarna a Mendy wejdzie, będzie puszczał bramki po błędach obrońców i na niego będą psy wieszane

CiasnyWiesiek | 26.09.2020 20:33

Piękne drukowanko w trzecim golu dla Chelsea. Zawodnik The Blues odgrywa ręką i jest ok :) w tej lidze drukowanej już mnie nic nie zdziwi po dzisiejszym dniu i karnym po zakończeniu meczu dla United :)

Italia00 | 26.09.2020 20:34

Trzeba przyznać, że dzisiejsze spotkania nie mogą nudzić. Najpierw 5 goli w meczu Brighton - United, potem naprawdę piękny mecz pomiędzy Torino a Atalantą, a teraz jeszcze sześc goli w starciu WBA - Chelsea. Oby cały sezon był tak fascynujący! :)

Przechodząc jednak już bezpośrednio do tego starcia to ewidentnie było to starcie drużyn, które nie mają wielkiego pojęcia o defensywie.

Obrona zarówno gości jak i gospodarzy wyglądała beznadziejne. Martwi to szczególnie w przypadku The Blues, gdyż z takimi obrońcami o żadnym mistrzostwie czy innych sukcesach nie ma mowy. Tu potrzeba naprawdę dużo pracy.

Mam jednak poważne wątpliwości czy Lampard to odpowiedni człowiek, aby tę pracę wykonać. Byłem sceptycznie nastawiony jak wybrano go na trenera i nadal jego praca mnie nie porywa.

Zobaczymy co będzie dalej i jak będzie grać Chelsea jak już nowe transfery się zaaklimatyzują w klubie, ale póki co ten początek jest marny.

Simi1993 | 26.09.2020 20:41

Nadal ten sam problem , kto by nie grał to sami sobie strzelamy gole , przed meczem remis traktowalbym jak porażkę , ale biorąc pod uwagę okoliczności to trzeba się cieszyć .

slv83 | 26.09.2020 20:49

Mega ważny gol Tammiego dla morale drużyny. Silva jak David Luiz 2.0
Na Alonso szkoda czcionek. Nadal dłuuuga droga na szczyt.

RG_11 | 26.09.2020 20:53

Luciferrrro

Stul pysk lamusie. nikt z United na tej stronie nie ciśnie po Chelsea, więc morda, bo zachowujesz się jak te śmieci liverpoolskie

kubaFR | 26.09.2020 20:55

2 słowa: Marcos Alonso. Idealnym podsumowaniem tego piłkarza była sytuacja bodaj z 7 minucie gdy stoper wba mu uciekał a on nie mógł go dogonić i zarobił żółta kartkę. Co ten człowiek robi w tym klubie ? Ktoś wie ?

Rob66 | 26.09.2020 20:59

O włos od kompromitacji

lukashi22 | 26.09.2020 21:13

Świetna pogoń Chelsea, podnieść się z 3:0 to charakter musieli pokazać. Dwie różne Chelsea dzisiaj widziałem. Mount robi robotę, podoba mi się jak potrafi wyszukiwać sobie okazję, albo stwarzać ją innym. Wyślę mu kontrakt do United :D

che2002 | 26.09.2020 21:48

Nie było o wlos od kompromitacji. Ten wynik to kompromitacja...

Zbanowany | 26.09.2020 22:16

Alonso to jest kupa gówna, jego nie można nawet piłkarzem nazywać.
Bezużyteczny gość, mija go każdy jak chce, przy linii bocznej z piłką wiadome jest że się s*****li z rowerka.
Mecz zremisowany na własne życzenie, te 3:0 WBA to na niezłym farcie, na szczęście Chelsea pokazała charakter i piłkarze Frankowi uratowali skórę.

LeBob89 | 26.09.2020 22:21

Chelsea transfery na przypał, widać po dzisiejszym ustawieniu, że Lampard niema pomysłu jak pukaładać te klocki.

Klucha | 26.09.2020 23:01

Ale ten West Brom się sfrajerzyło dzisiaj... Szkoda. Za to na pewno brawo dla Chelsea, za grę do końca, bo to się zawsze chwali.

Konradosmen | 26.09.2020 23:14

też mi bohater.....  chelsea wydała ile 250 milionów funtów na wzmocnienia, i co po 3 meczach mają juz 5 punktów straty do lidera...

Lotnik | 26.09.2020 23:21

Obrona Chelsea może przekreślić ich szanse na jakikolwiek sukces w tym sezonie. Nie wygląda to dobrze.

Lampard mógłby spróbować cofnąć Kante, który wsparł by defensywę. W obecnym systemie Ngolo nigdy nie będzie dawał nawet 70% swoich możliwości.

Działaj Frank, kupa pracy do zrobienia przed Tobą.

Simi1993 | 26.09.2020 23:32

Konradek ;)
Spokojnie , to dopiero 3 kolejki :) Lisy w zeszłym sezonie po 28 kolejkach byli na 2 , a gdzie skończyli ? :) Więc wrzuć na luz ;)

The__Normal__On | 26.09.2020 23:41

Fajny ten Thiago Silva, taki nie za dobry.

Joker | 27.09.2020 00:35

Nie no, ta defensywa Chelsea jest jednak świetna, wystarczyło posadzić na ławkę partacza Kepe i od razu czysto konto, beton jakich mało, hehe :) włoskie catenaccio z najlepszych lat się chowa :)

Zbanowany | 27.09.2020 01:48

@joker
Przecież dzisiaj Caballero nie miał żadnych szans przy straconych bramkach, pierwsza to był kozioł po siatce z czym każdy topowy bramkarz ma problem, potem co prawda mógł się zachowac lepiej, ale gol na 3:0 to już bezradność totalna. Dla mnie ten mecz to wypadek przy pracy ale nawiązywanie do Kepy totalnie z dupy

kuppanjaja | 27.09.2020 03:18

Jak w ogóle można było dopuścić do sytuacji w której przegrywa się 3:0 z beniaminkiem.. Ta obrona gra jak banda paralitów..

Wojo666 | 27.09.2020 07:38

Fatalne błędy indywidualne, przy każdej ze straconych bramek, co tu mógł zrobić Franek? Wejść na boisko i lepiej wybić za Alonso, który zaliczyl asystę? Czy lepiej przyjąć od Silvy który zaliczył kolejna asystę? A może mógł wbiec na boisko przy 3 golu dla WBA i zrobić 2 kroki do przodu za Jamesa żeby był spalony? A no nie wejdzie. Jedyny zarzut jaki mam do Lampard po tym meczu to wyjściowe ustawienie, chłopaki nie wiedzieli o co chodzi, w drugiej połowie było dużo lepiej. Wygląda na to że te pierwsze mecze sezonu traktowane są jak sparingi, próba nowych ustawień, składów itp... Tak czy inaczej. Brawo dla CFC za walkę do końca, wiedziałem że to wyciągną i wyciągnęli, szkoda że brakło czasu na 4 bramkę. Poza błędami przy bramkach... Willy nie pomógł, ale też nie przeszkadzał, a to już więcej niż kępa. Alonso to szkoda pisać. Tutaj dopóki Chilwell nie będzie gotowy powinien grać Azpi,ktory po wejściu grał o niebo lepiej od Marcosa. Silva poza tym błędem całkiem niezle, dopóki miał jeszcze siły. Christensen dzisiaj zagrał swój najlepszy mecz ostatnich lat. Reece dzisiaj słabiej niż ostatnio. Najbardziej zawiódł dzisiaj chyba Werner, zdecydowanie najsłabszy mecz w CFC, spokojnie powinien strzelić, a trafił w poprzeczke. Havertz ma 'magic touch' widać gołym okiem jaki gość ma potencjał. Abraham fajnie że strzelił, ale swoje też spartolil. Kante z kovacicem w 1 połowie nie wiedzieli o co chodzi w tym ustawieniu, takie wrażenie odniosłem, w drugiej połowie Kante wrócił do siebie i już było ok. Mount MOTM w CFC, piękny gol i dużo zamieszania robił, dla mnie jak narazie obok Wernera najlepszy wsord niebieskich. Cieszy też dobre wejście z ławki CHO, za to o wejściu Giru nie powiem nic, bo praktycznie na boisku go nie było. WBA weszło w mecz jak w masło, na szczęście  na nic więcej niż strzelanie po asystach nie niebieskich nie było ich stać. Szkoda straconych punktów, ale pokaż charakteru i walka do końca była imponująca.

Luciferrrroo | 27.09.2020 07:57

Nie mogę się doczekać Chilwell'a bo Alonso jest tragiczny, już nawet w ofensywie nic nie gra.

Czupryn1994 | 27.09.2020 08:00

Jestem cholernie dumny z grajków, bo wrócić z deficytu 3 goli jest cholernie trudno, drużyna pokazała jaja i charakter w drugiej połowie. Szkoda tych błedów indywidualnych jednak to będzie się zdarzać bo co mecz gra inna para stoperów, liczę na to, że Silva i Rudiger będą wychodzić razem jako Ci najbardziej doświadczeni. Genialny występ Masona, chłopak walczył, szarpał, ciągnął grę a nawet zdobył bramkę, która dodała otuchy, dzięki czemu ruszyli po następnego gole. Wiadomo, że nikt z nas kibiców nie tak wyobrażał se to spotkanie, jednak nie powinien być zawiedziony bo pokazaliśmy jaja i niewiele drużyn by tak zaaregowało na słabszą pierwszą połowę. Brawo chłopaki, brawo Lampard.

Simi1993 | 27.09.2020 08:29

Wojo666
Zgadzam się z Tobą ,w wyjściowym ustawieniu pilkarze nie wiedzieli o co chodzi , ale to tak : Gdyby był normalny okres przygotowawczy , to w sparingach można testować różne ustawienia  i  znaleźć to odpowiednie oraz pilkarze by się zgrali . Dlatego potrzeba czasu ,  ja myślę że atak prędzej czy później będzie funkcjonował jak należy natomiast martwi mnie to że nie ma żadnego progresu w grze defensywnej , nadal tak jak w zeszłym sezonie tracimy głupie bramki , a właściwie można powiedzieć sami sobie je strzelamy , w zeszłym sezonie było podobnie , w jakim ustawieniu byśmy nie grali czy to 4:2:3:1 czy 4:3:3 czy 3:4:3 , to gole tracilismy , kto by w tej obronie nie grał też je tracimy , Caballero w bramce też nie rozwiązuje problemów gdyż jak popatrzymy na liczby to ma niewiele lepsze niż Kepa , więc problemem jest cała defensywa.

Luciferrrroo | 27.09.2020 09:13

Prawda jest taka, ze dobry bramkarz by wyciągnął przynajmniej jednego gola z tych trzech. Jakby Bayern miał Caballero albo Kępę to by pucharu nie było ani jednego i każdy by wieszał psy na Alabie i Sule, a tak wszyscy zapomnieli jak ci obrońcy tracili piłkę.

Luciferrrroo | 27.09.2020 09:18

Mnie cieszy na razie postawa naszych piłkarzy, a przecież brakuje Puliscia, Chilwella i Ziyecha. Do tego przyszedł Mendy, a więc wszystkie nasze słabe punkty mają szansę być załatane.

Joker | 27.09.2020 10:08

Zbanowany
Fajnie, że wszystko zrozumiałeś, gratuluję :)

Pasjonat | 27.09.2020 10:42

Zaglądam do sekcji komentarzy tylko ze względu na to by zobaczyć czy czegoś nie napisał Rg_11.

Nie zawiodłem się po raz kolejny. Rzadko kiedy można poczytać opinie schizofreników.

West Brom chociaż jeden punkt ma.

Midnite | 27.09.2020 13:19

Z jednej strony tragedia, z drugiej - takie wyniki się zdarzają. Lampard mam nadzieje przestanie się ociągać z wprowadzeniem nowych piłkarzy do składu. Nie po to kupiliśmy Chilwella, aby grać Alonso. Czekamy na bramkarza, na naszych skrzydłowych. Wtedy gra powinna wyglądać inaczej. Jeżeli niewiele się zmieni, to wszystkie oczy skierują się na Lamparda, bo po takim okienku już nie będzie wymówek.

BoolmenRedDEVIL | 27.09.2020 14:40

Środek obrony Chelsea to najlepszy żart jakiego ostatnio uświadczyłem:D
dzięki Frank za ten joke , jesteś lepszy niż Karol Strasburger
Mecze The Blues będzie się dobrze oglądać w tym sezonie bo będą strzelać i tracić