REKLAMA
REKLAMA

Ruben Dias w Manchesterze City. Klub żegna Otamendiego

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Sky Sports  |  30.09.2020 09:15
Ruben Dias w Manchesterze City. Klub żegna Otamendiego

Piłkarze Manchesteru City  |  fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
W środowy poranek potwierdzono finalizację transferu Rubena Diasa z Benfiki do Manchesteru City. W ramach wymiany do portugalskiego klubu trafia z kolei Nicolas Otamendi. The Citizens pozyskali tym samym trzeciego gracza w tym oknie transferowym.

Sky Sports donosi, że angielski klub zapłacił za Diasa 62 miliony funtów, a w ramach bonusów Benfica ma otrzymać dodatkowe trzy miliony. O tym, że transakcja dojdzie do skutku działacze z Lizbony informowali już w niedzielę wieczorem. W ostatnich dwóch dniach kluby negocjowały ostatnie szczegóły. Ostatecznie, w środę z samego rana, potwierdzono, że doszło do transferu.

W drugą stronę, do Portugalii, udaje się natomiast jeden z graczy The Citizens. Mowa o Nicolasie Otamendim, za którego Benfica płacić będzie 13,6 miliona funtów.

Następca Kompany'ego


Dias staje się tym samym trzecim wzmocnieniem Manchesteru City w tym oknie transferowym. Wcześniej do klubu trafili Nathan Ake i Ferran Torres. Na Etihad Stadium nowy gracz nosić będzie numer 3. Podpisał umowę na sześć kolejnych lat.

23-latek jest środkowym prawym defensorem. Pep Guardiola szukał zawodnika o takich predyspozycjach, odkąd z klubem pożegnał się Vincent Kompany. Dias był w ostatnich trzech sezonach kluczową postacią Benfiki. Znalazł się też w kadrze Portugalii na mundial w 2018 roku.

Gracz ten jest wychowankiem lizbońskiego klubu, a pierwsze kroki w dorosłym zespole stawiał w sezonie 2014-2015. Do drużyny tej dołączył jednak znacznie wcześniej. W 2010 roku zaczął bowiem grę w zespole U-15.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

devious666 | 30.09.2020 10:06

"23-latek występuje na prawej stronie defensywy. Jose Mourinho szukał zawodnika o takich predyspozycjach, odkąd z klubem pożegnał się Vincent Kompany."

Jose w City? :)))
Prawa strona defensywy?
Kompany też niby grał na prawej?

Chyba chodzi o prawego środkowego obrońcę...

krzywy222 | 30.09.2020 10:15

W środowy poniedziałek????. Inna rzeczywistość.

The__Normal__On | 30.09.2020 11:29

Droga redakcjo - zanim zaczniecie umieszczać artykuły na stronie polecam wytrzeźwieć i obudzić się do końca.

kanonier43 | 30.09.2020 13:19

błędów o których pisano nie widzę,jednak czyżby 2 osoby nie wiedziały o czym piszą;
tak jak napisał @The_Normal_On,Redakcjo,podchodź bardziej obowiązkowo do artykułów lub zatrudnijcie korektora;

to że teraz nie ma błędów znaczy że zostały usunięte(i CHWAŁA),co nie znaczy że zmieniający powinien dopisać = wprowadzono ERRATĘ

liklik | 30.09.2020 14:09

"You're leaving a *** that is much bigger than Manchester City, it is only smaller financially."anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy