REKLAMA
REKLAMA

Urugwajski talent w Manchesterze United

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Manutd.com  |  06.10.2020 00:58
Urugwajski talent w Manchesterze United

Herb Manchesteru United na koszulce  |  fot. Nike

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Manchester United w ostatnim dniu okna transferowego pozyskał również utalentowanego Urugwajczyka Facundo Pellistriego. 18-letni zawodnik, który dotychczas występował w Penarolu Montevideo, podpisał z Czerwonymi Diabłami pięcioletni kontrakt, z opcją przedłużenia go o 12 miesięcy.

- Dołączenie do klubu z taką historią jak Manchester United jest spełnieniem marzeń. Wiele nauczyłem się w Penarolu i chciałbym im podziękować za wszystko, co dla mnie zrobili. Posiadanie zaufania trenera to niesamowite uczucie i wiem, że praca z nim będzie idealna dla mojego rozwoju - powiedział Pellistri po podpisaniu kontraktu, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

- Wchodzę w skład drużyny pełnej wspaniałych zawodników, od których będę uczył się każdego dnia. Wszyscy wiedzą, że Manchester United jest klubem, który daje szanse młodym piłkarzom i jestem gotowy ciężko pracować każdego dnia, aby zapracować na swoją okazję i sprawdzić się w Anglii - dodał 18-latek.

Zadowolenia z pozyskania Pellistriego nie kryje również Ole Gunnar Solskjaer. - Nasi skauci obserwowali Facundo od dłuższego czasu i wierzymy, że jest wielkim talentem. Wiemy, że dostosowanie się do angielskiej piłki zajmie mu trochę czasu. Facundo w Manchesterze United ma idealną platformę do rozwoju i posiada wszystkie umiejętności techniczne oraz odpowiednią mentalność, dzięki którym może stać się topowym zawodnikiem. Wszyscy cieszymy się na współpracę z nim - powiedział Solskjaer.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy