REKLAMA
REKLAMA

Mecz Juventus - Napoli wciąż uważany za nierozstrzygnięty

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  07.10.2020 09:07
Mecz Juventus - Napoli wciąż uważany za nierozstrzygnięty

Piłkarze Juventusu  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Mecz Juventus FC - SSC Napoli cały czas jest uważany za nierozstrzygnięty. Komisja Dyscyplina Serie A wciąż nie podjęła decyzji w sprawie spotkania. Zatem nie wiadomo nadal, czy ekipa z Piemontu otrzyma walkower, czy może spotkanie zostanie rozegrane w innym terminie.

Juventus FC miał zmierzyć się z teamem z Kampanii w minioną niedzielę w ramach trzeciej kolejki włoskiej ekstraklasy na Allianz Stadium. Ostatecznie do meczu nie doszło, gdyż do Turynu nie udał się zespół Napoli. Wpływ na to miała mieć rzekoma decyzja lokalnych władz ASL, która zalecała nie opuszczać Neapolu w związku ze wzrostem liczby zakażeń na COVID-19.

Lega Serie A przekonuje, że nie ma wystarczających sugestii, aby zalecenia ASL podważyły aktualnie obowiązujący protokół medyczny włoskich rozgrywek, gdyż tylko dwóch zawodników Azzurrich miał pozytywny wynik na zakażenie "nieszczęsnym patogenem".

Absurd, goni absurd


Dodajmy, że Serie A podporządkowała się zaleceniom władz Europejskie Unii Piłkarskiej, której stanowisko jest takie, że jeśli w danym zespole jest minimum 13 zawodników z negatywnym wynikiem na COVID-19, w tym bramkarz, to dana drużyna ma rozegrać swoje spotkanie.

W związku z powyższym w teorii Juventus powinien otrzymać walkower 3:0 za mecz z teamem z Kampanii. Jak się jednak okazuje, spotkanie wciąż jest postrzegane za "nierozstrzygnięte", co sprawia, że mecz ten będzie objęty dodatkowym dochodzeniem i analizą.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 12 komentarzy

MarcosSalinas | 07.10.2020 09:28

ADL uruchomił efekt domina. Teraz tylko czekać na interwencje ASL'u w innych regionach kraju, gdzie zostały złamane zasady kwarantanny (a już pisze się o zawodnikach Juventusu) i zaraz cała szopka rozejdzie się po kościach.

Cichy94 | 07.10.2020 09:54

Jeżeli Napoli nie zostanie ukarane walkowerem to ten sezon już możemy spisać na starty. Tutaj było 2 dwóch "chorych", a już zaczynają się kombinacje. Teraz jest już tylko kwestią czasu, aż inne drużyny zaczną kombinować jak ADL. No chyba, że ukarają jakoś klub z Neapolu(Nie musi to być walkower).

BOYSSAN | 07.10.2020 09:56

Niestety zyjemy dzisiaj w czasach, gdzie najwieksza wladze ma sanepid :/ jedna decyzja moga zamknac wszystko

Cichy94 | 07.10.2020 10:05

Jeżeli Napoli nie zostanie ukarane walkowerem to ten sezon już możemy spisać na starty. Tutaj było 2 dwóch "chorych", a już zaczynają się kombinacje. Teraz jest już tylko kwestią czasu, aż inne drużyny zaczną kombinować jak ADL. No chyba, że ukarają jakoś klub z Neapolu(Nie musi to być walkower).

Cisek666 | 07.10.2020 10:21

Kpina,równie dobrze Milan mógłby odłożyć mecze bo chorzy są Ibra i Leo Duarte. Niechętnie to przyznam, ale powinien być walkower dla juve (niestety) i kara dla Napoli.

Bianconeri18 | 07.10.2020 10:37


MarcosSalinas

Co TY bredzisz gdzie pisze sie o zawodnikach Juve?  Zarazonych było 2 pracownikow klubu i przez to wszyscy zostali przez cały tydzien w izolacji (tzn piłkarze i sztab nie wracali do domu tylko do hotelowego pokoju Juve) . Obecnie wszyscy - wynik

MarcosSalinas | 07.10.2020 10:54


Bianconeri18 | 07.10.2020 10:37
Ja tutaj nie odniosłem się bezpośrednio do samej kwestii tego spotkania tylko wynikającego z niej efektu domina. Akurat dzisiaj parę włoskich tytułów pisało o potencjalnym dochodzeniu w sprawie złamania zasad kwarantanny/izolacji przez Bentancura, Caudrado, Danilo,  Dybalę, Ronaldo oraz Demirala.

JerryF | 07.10.2020 11:50

Czytałem artykuł że chorzy piłkarze Genoi zgłaszali dziwne zmęczenie przed i w trakcie meczu z Napoli, gdy jeszcze nie wiedzieli że są zarazeni. Ciekawe kiedy wpadnie ktoś na pomysł by może taki mecz powtórzyć, jeśli np. uzyskają ekspertyzę że już w trakcie meczu byli chorzy i toczył się on w nierównych warunkach. Mam duże obawy przed odtworzeniem puszki Pandory...

Zebry | 07.10.2020 16:38

Tak jak tutaj piszą przedmówcy, decyzja FIGC może zaważyć na dalszych rozgrywkach. Jeśli Napoli przejdzie suchą stopą w tej sprawie, wytworzy się niebezpieczny precedens do anulowania rozgrywek. Nagle każda drużyna będzie się powoływać na zalecenia ASL, kiedy to będzie dla nich wygodne (kontuzje i absencje podstawowych piłkarzy) i sezon nie dojdzie do końca. Protokół był zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia, wynik negatywny pozostałych zawodników obligował Napoli do rozegrania meczu. Zrzucanie odpowiedzialności na ALS jest wygodnym wymykaniem się ADL od rozegrania tego meczu.

Zebry | 07.10.2020 16:45

Czemu drużyna Milanu nie została poddana kwarantannie po wykryciu zakażeń u Ibry i Duarte? Najwyraźniej klub zastosował się do zapisu protokołu w kwestii izolacji, po to został stworzony. Jeśli Napoli nie dostosowało się do tego, to powinni zostać ukarani przez FIGC. Linią obrony Napoli to podporządkowanie się karze ASL, która jak się okazała była bezpodstawna. Jak Lega zamierza się bawić z tym w kotka i myszkę, to sezon zostanie anulowany, a konsekwencje będą bardzo poważne dla całego Calcio.

Baresi | 07.10.2020 19:51

To jest masakra jakaś, Milan grał bez Ibry, Leao, Duarte. Nikt nie kombinował, sezon toczył się zgodnie z planem. Aż niejaki DeLaurentis, uznał że jest zły na Juventus z powodu akcji z Milikem, i załatwił z kumplem z sanepidu, żeby przysłał pisemko mówiące o zakazie wyjazdu na mecz w Turynie. Tu nie chodzi o te 3 punkty (ewidentny walkower dla Juventusu), ale o precedens, który może doprowadzić do tego, że tego sezonu nie będzie się dało dograć. Napoli MUSI zostać ukarane za ten numer!

HeiseSasaki | 08.10.2020 11:53

Na tą chwilę - na podstawie wiarygodnych doniesień medialnych najbardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym Napoli po wykryciu koronawirusa u graczy nie poddało całej drużyny izolacji w tzw. "bańce" (tak jak uprzednio zachowały się Milan i Genona) łamiąc protokół i to przez to ASL zakazał im wyjazdu.
2 wersja zdarzeń jest taka, że ADL nieoficjalnie poprosił ASL o interwencję.
3 najmniej prawdopodobna - ASL łamiąc postanowienia protokołu wypracowanego przez ministerstwo zdrowia i władze ligii wykroczyło ponad swoje kompetencje i samo z siebie zakazało wyjazdu.

W przypadku scenariusza nr 1 i 2 brak walkoweru to kpina, w 3 przypadku protokół ewidentnie trzeba dopracować tak aby zapobiec takich sytuacjom na przyszłość.anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy