REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus w Interze

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: La Gazzetta dello Sport  |  07.10.2020 21:21
Koronawirus w Interze

Piłkarze Interu Mediolan  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Inter Mediolan jest kolejnym klubem włoskiej Serie A, u którego zawodników potwierdzone zostało zakażenie koronawirusem. W środę Nerazzurri w oficjalnym komunikacie poinformowali, że pozytywny wynik testu uzyskał Alessandro Bastoni Według włoskich mediów, to nie jedyny zawodnik drużyny Antonio Conte, który zmaga się z wirusem.

21-letni Bastoni przebywał ostatnio na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Włoch, z którego został zwolniony w środę. Powodem był właśnie pozytywny wynik testu. Inter zapewnia jednak, że piłkarz czuje się dobrze, nie wykazuje żadnych objawów i rozpoczął już obowiązkową kwarantannę.

Skriniar także z koronawirusem


Choć mediolański klub na razie tego nie potwierdza, włoskie media, w tym La Gazzetta dello Sport, poinformowały, że dodatni wynik testu uzyskał również inny obrońca Nerazzurrich Milan Skriniar. 25-latek badaniu został poddany podczas zgrupowania reprezentacji Słowenii.

Nie ma wątpliwości, że są to bardzo złe wiadomości dla szkoleniowca Interu Mediolan Antonio Conte, który prawdopodobnie nie będzie mógł skorzystać z usług obu obrońców w meczu z Milanem, który rozegrany zostanie za 10 dni.

Obaj piłkarze wystąpili w dwóch z trzech dotychczasowych ligowych spotkań Interu w tym sezonie. W obu przypadkach wybiegali na boisko w podstawowym składzie.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 21 komentarzy

urool | 07.10.2020 21:40

Najwyżej Inter "nie przyjedzie" na mecz i zagrają go w sierpniu z uwagi na napięty terminarz. Napoli już się prawie udało uniknąć walkoweru to tutaj też się może udać :D

Koncz628 | 07.10.2020 21:47

Dałoby się bardziej stchórzyć?

Bukinio | 07.10.2020 22:30

Akurat obrony szkoda najbardziej. Szczególnie w kontekście derbów. Natomiast, patrząc na okoliczności, to równie dobrze zaraz mogą być podobne sytuacje w każdym klubie, a drugi scenariusz, to zarażenie się pozostałych graczy Interu. Teraz oczywiście kwarantanna, ale jeszcze chwile wcześniej, wszyscy byli razem.

Tez jestem ciekaw, bo Bastoni miał dwa testy, ma być jeszcze trzeci. Ciekawe.

BOYSSAN | 07.10.2020 22:45

Zakażenie kolejnych to jest kwestia czasu.

Waldi77 | 07.10.2020 23:12

Kibice Interu ( bez spiny, na poważnie) nie martwcie się. Po zgrupowaniach kadry 90% klubów będzie miało problem z covidem i żadna liga nie ruszy! Smutne ale prawdziwe

_tripletta_ | 07.10.2020 23:21

Waldi pewnie masz rację. Reprezentacje w tych czasach nie są nikomu potrzebne. Fatalna decyzja odnośnie rozgrywania tych spotkań.
Wszyscy mieli nadzieje na ten sezon, a pewnie skończy się jak wszyscy po cichu zakładali. Szkoda. Chciałbym się mylić.

Waldi77 | 07.10.2020 23:26

Optymistyczny wariant dokończenia rozgrywek wiosna-jesień 2021. Po co komu ta liga narodów? te towarzyskie mecze... Brak słow

Italia00 | 07.10.2020 23:51

Też od razu pomyślałem o tych meczach towarzyskich. Z kadry połowa piłkarzy wróci z pozytywnymi wynikami i mecze będą przesuwane pewnie do wiosny, gdzie znów będzie spadek zachorowań.

Euro, w takich warunkach, wydaje się niemożliwe, bo w najlepszym wypadku sezon będzie kończony w takich warunkach jak ostatnio.

pochmurny | 08.10.2020 00:46

Już nie histeryzujcie jak baby. Napoli miało kontakt z Genoa gdzie większość piłkarzy jest chora i póki co tylko dwa przypadki w pierwszej drużynie, w dodatku bezobjawowe.
Być może przełożą trochę spotkań, ale sezon będzie trwał. W najgorszym razie będzie skrócony. Drugiego zamknięcia nie będzie bo gospodarki krajów już by tego nie wytrzymały, kluby zresztą też.

pochmurny | 08.10.2020 00:55

Przypomnę również, że Szwecja (bez drakońskich obostrzeń) ogłosiła właśnie, że pokonała wirusa, a Białoruś o obostrzeniach nigdy nie słyszała i gorzej się nie mają. Tę plandemie można szybo zakończyć,   ograniczyć liczbę testów i wszyscy będą zdrowi :)

Cmr | 08.10.2020 08:16

Czekam jeszcze na zakażenie De Vrija i Handanovica i będzie komplet.

Waldi77 | 08.10.2020 09:47

Pochmurny z tą Białorusią to pojechałeś. I wiarygodność jest tak duża... Pozdrawiam

Sylvinho88 | 08.10.2020 10:09

Waldi77
Myślę że pochmurnemu chodziło o to że gdyby ten wirus był tak groźny jak go malują to pewnie 1/3 Białorusinów już byłaby martwa.A co do tych spotkań reprezentacji to chyba wszyscy się zgadzają,potrzebne to jest jak koperty przed wyborami które miały się nie odbyć.

Baresi | 08.10.2020 11:47

Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia od czerwono - czarnej strony Mediolanu. Oby udało się opanować sytuację i przekładanie meczów nie stało się normą.

_tripletta_ | 08.10.2020 16:59

Do tego doszedł Radja Nainggolan i Roberto Gagliardini.
Dramat.

DamianInter | 08.10.2020 18:59

Ale co kto maluje, czy wszyscy którzy podważają sens obostrzeń i mówią o epidemii jako o "wyimaginowanej" to kretyni nie potrafiący dodać 2+2 albo nie rozumiejący podstawowych związków przyczynowo skutkowych? Pewnie gdyby zestawić opinie z wykształceniem to powyższe zarzuty mogą nie być bezpodstawne. Ludzie, u nas epidemia na dobre zaczęła się tak naprawdę przed dwoma tygodniami, kiedy liczba przypadków zaczęła przekraczać 1000. Minęły dwa tygodnie i liczba osób wymagających opieki w szpitalu podwoiła się, a wymagająca respiratorów: potroiła. Kolejne 2 tygodnie takie jak ten i mamy katastrofę: w szpitalach braknie miejsca, a przede wszystkim personelu do opieki nad tą częścią chorych, którzy tej hospitalizacji potrzebują. Dodatkowo pojawiać będzie się coraz więcej chorych wśród samego personelu co sparaliżuje całe szpitale, które nie będą mogły obsługiwać i ratować nie-COVIDOwych pacjentów. Ludzie bez ścisłego wykształcenia może nie potrafią wyobrazić sobie jak gigantyczną różnice stanowi rząd wielkości i 0.1% to dla nich to samo co 1%, czyli bardzo mała liczba. Poniżej suche dane, takie, z którymi nie da się dyskutować.

https://newseu.cgtn.com/news/2020 -09-26/How-lethal-is-COVID-19-compa red-to-cancer-flu-and-other-death-c auses--U4LJxzQlA4/index.html

JerryF | 08.10.2020 19:14

@ pochmurny

Liczba zgonów na milion mieszkańców:
- Szwecja niecałe 600
- Polska 70

Nic tylko wstać i klaskać.
Jak to mówią: milczenie jest złotem...

pochmurny | 08.10.2020 20:57

JerryF | 08.10.2020 19:14

I dlatego ludzie pontonami uciekali z tej Szwecji do Polski przed strasznym wirusem :) Właśnie było na odwrót. :) Gdyby 'pandemia' byłą tak straszna to nikogo do niej przekonywać by nie trzeba było. A w Szwecji życie toczyło się normalnie w pubach, restauracjach. Gdyby umierali tysiącami to siedzieliby w domach i trzęśli ze strachu.

Zresztą. Kto umarł? Na co? W jakim wieku? Z chorobami współistniejącymi? Czego dotyczą te dane?

1. Szwecja robiła więcej testów.
2. To jest starsze społeczeństwo, a ten wirus dotyka głównie starszych i/lub schorowanych więc większa śmiertelność jest logiczna
3. W Szwecji nie obyło ograniczeń więc i wirus swobodnie się rozprzestrzeniał. Praktycznie całe społeczeństwo miało kontakt z wirusem i drugiej fali nie ma, a u nas?

Zdecydowana większość  przypadków śmiertelnych to osoby z chorobami współistniejącymi l/lub starsze.. Więc twoje dane są bez sensu. Zresztą nie wiadomo czego dotyczą.

Dostęp do służby zdrowia w Polsce został bardzo ograniczony i ludzie zaczynają umierać nie na Covida, a przez brak opieki. Nie można dostać się do lekarza (lekarz rodzinny na telefon, jakieś kartki - zgroza). Szpitale od kilku miesięcy stoją na wpół puste, a ludzi nie przyjmują bo covid.

Nawet dzisiaj dane z Polski. Ten rekordowy dzień. 76 zgonów z czego 68 z chorobami współistniejącymi. Czyli 8 bez tych chorób, z czego większość to osoby starsze, które mogły odejść po prostu ze starości. A wcześniej to już w ogóle mało kto umierał bezpośrednio przez Covida. Czyli przez 2,3 śmiertelne przypadki władze znowu zaczynają terroryzować całe społeczeństwo? Żart.  
90% zakażeń są bezobjawowe lub są to lekkie objawy. W Polsce zaczęli robić więcej testów to mamy więcej przypadków.

Już nie piszę o miliardowych stratach dla gospodarki przez 'zamknięcie' i inne restrykcje.

Radzę wyłączyć tv bo tam robią psychozę i wodę z mózgu.

pochmurny | 08.10.2020 21:04

A na Białorusi od początku pandemii nie było żadnych ograniczeń: otwarte stadiony, dosłownie wszystko. Wybory, strajki i co? Wg. tej covidowej logiki kraj powinien być zdziesiątkowany. Nic takiego nie ma miejsca. A nasze władze jeszcze Białorusinów zachęcają do zgromadzeń i strajków. :)
Gdzie tu sens? Gdzie tu logika?

Sylvinho88 | 08.10.2020 21:06

DamianInter
Grubo popłynałeś...mam nadzieję że tobie udało się wykształcić i dzieki temu rozumiesz doskonale związek między przyczyną a skutkiem,a także ile to jest 2+2, najwyraźniej niektórym do zrozumienia podstawowych rzeczy potrzeba lat edukacji.Miło że tobie się udało.Umiesz już rozróżniać kolory czy to dopiero po obronie magisterki?
Co do obostrzeń to tak,podważam je gdyż są one przeprowadzane bez jakiegokolwiek sensu,ładu i składu.Czy mówię że ten wirus jest wyimaginowany?Nie,mówię tylko że nie jest na tyle groźny żeby świat stanął na głowie.
Zresztą ten virus to temat rzeka,a to nie miejsce na nasze dywagacje,Pozdrawiam.

MrGhost | 08.10.2020 22:48

Większość twierdzi, że pewne obostrzenia to głupota i pewnie ma rację... Staje jednak w obronie rządów większości państw. To jest problem, z którym nie przewidziano, że będziemy się mierzyć. Ciężko jest logicznie na to wszystko spojrzeć, ale najgorsze co można zrobić to właśnie nic nie robić. Lockdown to była potworna głupota, w obliczu drugiej fali, która jest groźniejsza, ale część obostrzeń była konieczna . Nie możemy pozwolić wygrać wirusowi. Odwoływanie lig i meczów to jak wywieszenie białej flagi. Trzeba szukać skutecznych i bezpiecznych rozwiązań. Za rok znów będziemy mądrzejsi o kolejny rok doświadczeniaanglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy