REKLAMA
REKLAMA

Czyste sumienie Artety. "To czysto piłkarska decyzja"

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  21.10.2020 22:04
Czyste sumienie Artety. "To czysto piłkarska decyzja"

Mikel Arteta  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Menedżer Arsenalu Mikel Arteta nie ma sobie nic do zarzucenia w kwestii niezgłoszenia Mesuta Oezila do rozgrywek Premier League i Ligi Europy w tym sezonie. Taka decyzja oznacza, że były reprezentant Niemiec prawdopodobnie nie otrzyma już szansy gry w drużynie z północnego Londynu, do której trafił ponad siedem lat temu.

Oezil, który jest najlepiej opłacanym zawodnikiem w historii Arsenalu, prawdopodobnie nie będzie miał już okazji wystąpić w jego szeregach. Ostatni występ w zespole, do którego dołączył latem 2013 roku, zaliczył w marcu tego roku, jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa.

Mikel Arteta zapewnia, że decyzja o niewłączeniu niemieckiego pomocnika do 25-osobowej kadry na sezon 2020/21, podjęta została z czysto piłkarskich powodów. - To była czysto piłkarska decyzja. Moje sumienie jest czyste, bo byłem z nim naprawdę uczciwy. Mój poziom komunikacji z nim był wysoki - powiedział Arteta, cytowany przez Sky Sports.

- Miał szanse tak jak każdy inny. Przykro mi, że musiałem skreślić trzech zawodników z tej listy, ale starałem się im wszystkim spojrzeć w oczy i czuć się z tym komfortowo. Z Mesutem mam to uczucie, ponieważ jestem bardzo szczery, odkąd dołączyłem do tego klubu - kontynuował hiszpański szkoleniowiec.

- To nie ma nic wspólnego z zachowaniem Oezila. To moja decyzja - dodał trener Kanonierów.

- Moim zadaniem jest wydobyć z każdego zawodnika to, co najlepsze, aby miał swój wkład w postawę drużyny. W tej chwili czuję, że zawiodłem, ponieważ chciałem najlepszego możliwego Mesuta dla drużyny. W niektórych momentach byłem w stanie się do tego zbliżyć, ale w tej chwili nie byłem w stanie tego zrobić. Taka jest rzeczywistość i musimy się z nią zmierzyć. Najlepszym sposobem jest rozmowa twarzą w twarz. Biorę na siebie pełną odpowiedzialność - dodał Mikel Arteta.

Oezil zarzuca Arsenalowi brak lojalności


Sam Mesut Oezil nie kryje rozczarowania decyzją klubu, któremu zarzuca brak lojalności. Swoje stanowisko w tej sprawie wyraził we wpisie na Instagramie. "Podpisując mój nowy kontrakt w 2018 roku, zobowiązałem się do lojalności i wierności klubowi, który kocham, Arsenalowi. Przykro mi, że nie zostało to odwzajemnione" - napisał niemiecki pomocnik.

Piłkarz nie traci również nadziei na to, że otrzyma jeszcze swoją szansę w klubie z północnego Londynu. "Bez względu na wszystko, nadal będę walczył o swoją szansę i nie pozwolę, żeby mój ósmy sezon w Arsenalu tak się skończył. Mogę obiecać, że ta ciężka decyzja nie zmieni niczego w moim sposobie myślenia. Nadal będę trenował najlepiej jak potrafię i w miarę możliwości będę używał mojego głosu przeciwko niegodziwości i dla sprawiedliwości" - dodał Oezil.

Aktualna umowa Oezila z klubem wygasa w czerwcu 2021 roku.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

FCHollywood | 21.10.2020 23:24

Bla bla, oczywistym jest że to karanie piłkarza. Chcą się go pozbyć, on nie chce odejść na ich warunkach, to robią co mogą by mu dopiec.

Konradosmen | 22.10.2020 00:33

płaca mu najlepiej w klubie 350 tys funtów tygodniowo i za co za nic,,, za treningi inwidualne do konca czerwcza... co za mszczenie sie na piłkarzu ktory niechciał rozwiązc kontrakt ani odejśc do innego klubu, ale mógł tylko by zarabiał ze 3 razy mniej,, tez to swiadczy o jego pazerności...  tak jaakby sie mało juz dorobił do teraz, mussiał mieeć świadomośc tego co go czeka , ale wolał iśc Ozil na wojne z klubem a klub z nim , a po tylu latach grania dla klubu powinni to inaczej załatwićanglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy