Burnley na samym dnie, pewna wygrana The Blues

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  31.10.2020 17:50

Kurt Zouma  |  fot. PressFocus

Gracze Chelsea FC (w ramach wyjazdowej potyczki Premier League) pewnie wygrali z piłkarzami Burnley FC 3:0 (1:0). Dzięki tej wiktorii podopieczni Lamparda awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Aktualna sytuacja gospodarzy jest natomiast dramatyczna. W tym momencie piłkarze Burnley FC są bowiem na ostatniej lokacie.

Faworytem sobotniego spotkania byli oczywiście piłkarze z Londynu. W końcu gospodarze przed tą potyczką nie mieli na swoim koncie ani jednej wiktorii. W pięciu spotkaniach zdobyli zaledwie jedno oczko i zajmowali miejsce w strefie spadkowej. Z kolei The Blues (jedna potyczka więcej) zainkasowali dziewięć punktów.

To jednak zawodnicy Burnley FC mogli otworzyć wynik dzisiejszego starcia z londyńczykami. W piątej minucie dobrą sytuację miał Barnes, ale uderzył niecelnie i nie zmusił golkipera Chelsea do interwencji.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 26. minuty. Goście przeprowadzili składną akcję, Abraham króciutko wycofał do Ziyecha, a ten popisał się precyzyjnym uderzeniem. Gospodarze po raz kolejny w tym sezonie znaleźli się w tarapatach.

W 57. minucie podopieczni Dyche'a mogli doprowadzić do wyrównania. Znowu okazję miał Barnes, lecz po raz kolejny zabrakło mu precyzji i gracze Chelsea cały czas prowadzili jednym trafieniem.

Kilka minut potem zawodnicy The Blues prowadzili już 2:0. Mount precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Zouma i pokonał golkipera Burnley FC.

W 70. minucie podopieczni Lamparda definitywnie rozstrzygnęli dzisiejsze spotkanie. Bramkę zdobył Werner, który otrzymał podania od Ziyecha i wykorzystał sytuację sam na sam.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i zawodnicy Chelsea FC pewnie triumfowali 3:0. W tym momencie goście mają 12 oczek. Pogrążeni w kryzysie gospodarze nie powiększyli swojego dorobku i wciąż mają tylko jeden punkt...

Komentarze | 15 komentarzy

Wardogs | 31.10.2020 17:56

Wystarczy postawic bramkarza na bramke i juz ta defensywa zaczyna grac jak monolit

Poza tym, mecz bez komplikacji.
Dobry wystep całej druzyny, z tych wyrozniajacych sie to zdecydowanie Ziyech i nawet tez Werner
Kai, potrzebuje jeszcze troszke czasu ale chyba kazdy widzi ze on juz daje troche tej druzynie

Przeciwnik jaki był taki był, 3 punkty sa. Jedziemy dalej

Wojo666 | 31.10.2020 17:56

Brawo Frank! Wreszcie Jorginho zaczyna mecz tam gdzie powinien! Brawo chłopaki! Za cierpliwie wypracowane zwycięstwo! Świetne bramki,no i kolejne czyste konto! Edencomeback gdzie jesteś? Czyżbyś czekał na wpadkę Chelsea? Gra CFC nie porywa, ale zaczyna wyglądać i te czyste konta! Miód na serce hibica The Blues!

Blue_Wizard | 31.10.2020 17:56

Pisałem o 3:0 , jest 3:0 . Bardzo dobry mecz tak naprawdę całego zespołu. Ewentualnie Chillwel ciut gorzej jednak wciąż poprawnie. Kolejne czyste konto a to cieszy.  Z meczu na mecz zespół powinien się rozkręcać , piłka zaczyna ładnie chodzić, jest luz , spokój i oby tak dalej. Szkoda ze pulisic doznał kontuzji na rozgrzewce i nie zobaczyliśmy go. Co ważne,  lawka rezerwowych wiec w tym natężeniu meczy Lampard może rotować.

Ruszyła maszyna...XDDDD  ;)

Simi1993 | 31.10.2020 17:58

Meczu niestety nie widziałem (Praca) ale cieszy kolejne czyste konto oraz bramki Zyiecha oraz Wernera .

Czupryn1994 | 31.10.2020 18:01

Idealne zawody. Zouma nadal elektryczny jeśli chodzi o te podania do bramkarza. Kante zagrał sam na swojej pozycji i moim zdaniem super meczyk w jego wykonaniu. Mam nadzieję, że Jorginho dalej będzie grzał ławę. Ogólnie super zawody graczy ofenswynych i kolejne czyste konto!

MarseilleFan | 31.10.2020 18:20

Dzisiaj było dwóch geniuszy na boisku. Jeden z miejsca stał się liderem ofensywy, zaliczył dziś gola i asystę, a jego zagrania to czysta piłkarska magia. Drugi jak zwykle na swojej pozycji jest najlepszy na świecie. Momentalnie przerywał próby ataków gospodarzy dzięki czemu Chelsea mogła szybko kontynuowac ataki. Mając tego zawodnika na swojej nominalnej pozycji można spokojnie wystawić tak ofensywny środek pola jak dzisiaj z Mountem i Havertzem bo za swoimi plecami mają świetne zabezpieczenie.

Kolejne czyste konto i kolejna dobra gra. Lampard znalazł swoja optymalną taktykę. Jeżeli jeszcze raz wystawi Jorginho w jakims waznym meczu (bo czasami do rotacji będzie musiał) lub znowu zacznie kombinować z taktyką to będę pierwszym, który go skrytykuje.

BlueShadow | 31.10.2020 18:29

Brawo. Pięknie. 4 czyste konto z rzędu, bez pomocy sędziów jak to ma w zwyczaju lfc czy manure. Z tym bramkarzem wygramy mistrza, mówię Wam.

Deyna1947 | 31.10.2020 20:12

Gratki dla kibiców Chelsea, ich pupile wygrali w sposób łatwy i przyjemny, no przy okazji po raz kolejny zachowali czyste konto.
Co do Burnley to chyba spadną w tym roku,mam taką nadzieję ciężko się ogląda tych drwali.

cycLFC | 31.10.2020 20:30

Stawiałem 0:2 jest więcej ;) Werner i Ziyech brameczki pięknie punkty w fpl będą ;)

wood | 31.10.2020 20:56

Kurde zasnąłem w przerwie meczu, ale cieszy kolejne czyste konto, cos czego brakowało w ostatnich miesiącach... Obrona zaczyna jakoś wyglądać, plus pewniejszy bramkarz. Ziyech lapie juz rytm meczowy i zaczyna przypominać tego z Ajaxu :)
Oby tak dalej

Zbanowany | 01.11.2020 02:03

Mecz bardzo nudnawy momentamj, burnley słusznie na ostatnim miejscu, rozegranie koszmarne tej drużyny, dzisiaj chelsea bez problemeu rozbijała ataku The clarets. Chelsea dobry mecz w obronie, James obecnie to najlepszy zawodnik The blues
Fajnie to wygląda ale jeszcze dużo pracy przed lampsem

Luciferrrroo | 01.11.2020 09:28

Jakby nie Kepa to spokojnie byśmy mieli te 4 pkt wiecej (dwa remisy 3-3) i teraz bysmy liderowali w tabeli.