Everton z drugą porażką z rzędu! Dublet Wilsona

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  01.11.2020 16:54

Piłkarze Newcastle United  |  fot. PressFocus

Newcastle pokonał Everton 2:1 (0:0) w meczu 7. kolejki Premier League. Dla podopiecznych Carlo Ancelottiego jest to druga porażka z rzędu w Premier League. Za dzisiejszy występ należy pochwalić Wilsona, który zdobył dwie bramki.

Everton do dzisiejszego meczu podszedł w dosyć okrojonym składzie. Na boisku nie pojawili się między innymi Digne, Gbamin, Richarlison oraz James Rodriguez. W pierwszej połowie niewiele się działo, obie drużyny tworzyły znikomą ilość sytuacji bramkowych.

W 33. minucie doskonałą sytuację zmarnował Saint-Maximin. Jego strzał został obroniony przez Olsena. Było to jedyne celne uderzenie w pierwszej odsłonie spotkania.

Drugą połowę drużyna gospodarzy rozpoczęła z przytupem. W 56. minucie otworzyli wynik meczu. Andres Gomes sfaulował wtedy niepotrzebnie w obrębie szesnastki i arbiter bez wahania wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Wilson, który pewnie zamienił rzut karny na bramkę.

W 84. minucie Wilson ustrzelił dublet, dobijając Everton. Wtedy to Newcastle wyprowadziło kontrę. W polu karnym znalazł się Fraser, który dośrodkował piłkę do Anglika. Napastnik nie miał żadnych problemów, aby z bliskiej odległości ponownie umieścić futbolówkę w bramce.

W 92. minucie goście zdobyli trafienie kontaktowe. Calvert-Lewin wykorzystał wtedy dobre dośrodkowanie od Iwobiego i uderzeniem na bliższy słupek ustalił wynik meczu na 2:1.