Diogo Jota wygryzie Firmino ze składu Liverpoolu na Atalantę?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: BBC  |  03.11.2020 11:28

Diogo Jota  |  fot. PressFocus

Diogo Jota strzelił gola w każdym z trzech ostatnich meczów Liverpoolu FC, co sprawiło, że zaczęto się poważnie zastanawiać, czy Portugalczyk nie powinien zastąpić Roberto Firmino w ofensywnym tercecie The Reds. Nawet menedżer mistrzów Anglii jest pod wrażeniem postawy piłkarza. Niemiec przyznał, że sam nie spodziewał się, że Portugalczyk tak dobrze wkomponuje się w skład jego zespołu.

Diogo Jota zaliczył trafienie w ostatnim boju Liverpoolu w angielskiej ekstraklasy, chociaż spędził na placu gry zaledwie 20 minut. Dzięki trafieniu Portugalczyka z 85 minuty zawodnicy ekipy z Anfield Road wygrali z West Hamem United 2:1.

Diogo Jota w związku ze zdobyciem bramki w minioną sobotę stał się pierwszym zawodnikiem The Reds od 2004 roku, który zaliczył trzy gole w trzech kolejnych meczach. Wcześniej takim wyczynem wyróżnił się Luis Garcia.

Siedmiokrotny reprezentant Portugalii trafił do Liverpoolu w trakcie ostatniej sesji transferowej z Wolverhampton Wanderers za 41 milionów funtów. Niewykluczone jednak, że ta suma wzrośnie do 45 milionów funtów, na co wpływ mogą mieć dodatkowe bonusy.

Najwyższa pora na zmiany?

Od 2017 roku ofensywne trio The Reds tworzą Roberto Firmino, Sadio Mane i Momo Salah. Tymczasem były pomocnik Liverpoolu Danny Murhy, uważa, że po raz pierwszy wymieniona trójka zawodników może obawiać się o miejsce w wyjściowej "11", na co wpływ ma właśnie świetna dyspozycja Diogo Joty.

Czy czas na zmianę nadszedł już dzisiaj? Czy ekipa z Anfield Road powinna w boju z Atalantą BC zagrać z Diogo Jotą w ofensywnym tercecie? Kibice w ankiecie opublikowanej na BBC byli za takim rozwiązaniem w zdecydowanej większości. Gdyby miało do tego dojść, to najbardziej o swoją pozycję powinien obawiać się Brazylijczyk Firmino, który w trakcie trwającej kampanii w 10 spotkaniach zdobył zaledwie jedną bramkę.

Dla porównania Diogo Jota w dziewięciu spotkaniach strzelił cztery gole. Ponadto wpisywał się na listę strzelców w ważnych momentach, przyczyniając się do zwycięstw swojego zespołu. Bramki Portugalczyka sprawiły, że The Reds wygrali z FC Midtjylland w Lidze Mistrzów, a także z Arsenalem FC, Sheffield United i WHU w angielskiej ekstraklasie.