Nerwowy mecz, ale z happy endem

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  07.11.2020 20:27

Tammy Abraham  |  fot. PressFocus

Piłkarze Chelsea przegrywali 0:1 z Sheffield United, ale dalszej części meczu zagrali dużo lepiej. Ostatecznie wygrali pewnie, 4:1.

W jednym z sobotnich meczów ósmej kolejki Premier League, rozpędzona Chelsea podejmowała na Stamford Bridge ostatnie w tabeli Sheffield United. Mecz z gatunku do jednej bramki, ale właśnie w takich przypadkach łatwo jest o niespodziankę. The Blues zdarzyła się już wpadka w starciu z West Bromem (3:3), który także był strefie spadkowej i chcieli uniknąć powtórki takiej sytuacji.

Nagroda za wysiłek

Piłkarze Chelsea mogli rozpocząć to spotkanie bardzo dobrze, ponieważ w czwartej minucie w polu karnym znalazł się Ben Chilwell, który uderzył w kierunku lewego słupka, ale dobrze ustawiony był Aaron Ramsdale. Anglik obronił to uderzenie i oddalił zagrożenie.

Sheffield nie przestraszyło się mocniejszego rywala i starało się wykorzystać sytuacje, które sobie kreowało. W dziewiątej minucie zostali za to wynagrodzeni golem na 1:0. Goście świetnie rozegrali rzut rożny, a piłka trafiła do Sandera Berge, który zagrał ją w pole karne, a tam świetnie zachował się David McGoldrick. Irlandczyk efektownie strzelił piętą i pokonał bezradnego bramkarza.

Świetna odpowiedź gospodarzy

Chelsea była podrażniona faktem, że przegrywa i ruszyła do odrabiania strat. Do remisu doprowadzili w 23. minucie, gdy Mateo Kovacic umiejętnie wycofał do Tammy’ego Abrahama, który uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza.

Nieco ponad dziesięć minut później na tablicy wyników widniał już rezultat 2:1 dla The Blues. Hakim Ziyech otrzymał krótkie podanie z rzutu rożnego i fenomenalnie wrzucił piłkę w szesnastkę, gdzie czekał już Chilwell. Anglik był dobrze ustawiony i z bliskiej odległości udem trafił do bramki.

Mocna końcówka

W drugiej połowie Chelsea miała już korzystny wynik, ale wraz z upływem czasu grała jeszcze lepiej. Tym samym niemal całkowicie wyłączyli Sheffield z gry. W 77. minucie ponownie w roli asystenta wystąpił Ziyech. Marokańczyk zagrał z rzutu wolnego w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Thiago Silva. Brazylijski obrońca uwolnił się od krycia o po strzale głową trafił do siatki.

Trzy minuty później wynik spotkania na 4:1 ustalił Timo Werner. Niemiec otrzymał podanie od N'Golo Kante, następnie wyprzedził obrońcę i uderzył precyzyjnie w prawy róg bramki.

Po przerwie reprezentacyjnej Chelsea zagra na wyjedzie z Newcastle United. Natomiast Sheffield podejmie u siebie West Ham United.

Komentarze | 19 komentarzy

Czupryn1994 | 07.11.2020 20:29

Totalnie nie trafiłem z typem przed tym meczem. Coś chyba zaczyna powoli trybić chociaż poczekajmy jeszcze. Cieszy bramka Thiago Silvy. Brawo The Blues!

Simi1993 | 07.11.2020 20:31

Przed meczem czułem , że może być ciężko ponieważ mimo iż Sheffield zdobyło tylko 1 punkt to są niewygodnym rywalem co pokazały mecze np. Z City , LFC czy Arsenalem gdzie przegrywali tylko jednym golem , i pierwsze 20 minut było słabe , ale najważniejsze że była reakcja i udało się wygrać :)

Wardogs | 07.11.2020 20:31

Jest dobrze, wrecz bardzo dobrze
Szkoda tego przypadkowego gola dla Sheffield ale cóż.. da sie przezyc
Szkoda też jedynie tej setki Wernera, gdzie chciał chyba udowodnic za duzo

Mecz dobry, skład dobry
Jedynie Mount w cieniu. Reszta gra tak jak powinna
Thiago Silva - Zouma ile ja czekalem na taki srodek obrony.. pewnosc siebie az czuc w Polsce
Kante - jego odbiory były dobre, i mysle ze powoli wraca na swoje prawdziwe tory
Mateo gra tez co raz lepiej, w pierwszej polowie latał po tych skrzydłach niesamowicie
Werner, niby niewidoczny, niby tylko z golem. Ale pokazywal sie do gry. 4 mecze w Premier League ostatnie, 4 gole i 1 asysta. Słabo.. powiedzialbym ze nawet jest nie wypałem a tak powaznie. Oby tak dalej, stac go na jeszcze wiecej.
Kwestia zgrania i aklimatyzacji
Ziyech, Ty Marokanska Pipo ! bez kolejnych kontuzji prosze ****a, co gosc gra za piłki to ja pi..ndole MOTM
Abraham, gol + dobra praca w polu karnym przeciwnika cieszy bardzo
Benek i Reece James na swoim poziomie wiec nie bede tego komentował bo to bez sensu by co chwile ich chwalic

Pora na te smieszne reprezentacje a nastepnie Newcastle

Ronaldo324 | 07.11.2020 20:33

Mecz bez większej historii. Chelsea zrobiła swoje chociaż gra dzisiaj delikatnie nie porywała. Sheffield po za przypadkowym golem dzisiaj po prostu było na boisku i tyle. Ziyech jeszcze musi się dotrzeć z ekipą bo parę piłek było niedokładnych ale oprócz tego co gość wrzuca to jest poezja. Generalnie wszyscy dzisiaj na plus.
PS. Oby z Kovaciciem było wszystko w porządku

CFCHTHC | 07.11.2020 20:36

Fajnie się dziś oglądało The Blues :)

Ale żeby nie było miło, na minus Mount i James. Dużo strat, które z lepszym rywalem mogłyby być opłakane w skutkach. Nic dziwnego, że tyle siana poszło na Havertza, bo środek pola z zeszłego sezonu Mount, Jorghino to porażka. Szkoda, bo byłem zwolennikiem talentu Masona, ale na dziś nie robi różnicy na boisku, Ziyech dzisiaj pokazał jak się wrzuca piłki z różnych. To samo James. Jeśli do końca sezonu nie wskoczy poziom wyżej, trzeba rozglądać się za PO.

Wojo666 | 07.11.2020 20:44

Shiefield całkiem dobrze weszło w mecz i zasłużenie prowadziło, z resztą po świetnie rozegranym rogu, niestety dla nich później grała już tylko Chelsea i to grała całkiem dobrze! Ziyech - magik, co piłkę dogrywa to jest poezja, szkoda że Werner okradł go z asysty. Brawo The Blues, tak trzymać.

Ronaldo324 | 07.11.2020 20:44

CFCHTHC
Ale co Ty za bzdety opowiadasz... James nie bez powodu gra w podstawie kosztem Azpiego , którego chyba wygryzł ze składu na dobre. Gość stracił kilka piłek, owszem ale ile też miał udanych interwencji. Szukać nowego PO mając w kadrze Jamesa i Azpiego ? Bez jaj.

CFCHTHC | 07.11.2020 20:54

Ronaldo324 widocznie tam gdzie ty widzisz sufit ja widzę podłogę. Jeśli Reece traci w głupi sposób piłkę z Sheffield, i jest trochę elektryczny (porównaj poruszanie się z piłką do Chilwella) to jak zagra z Bayernem, Realem czy innymi klubami z TOPu światowego? Chłopak jest młody, ma potencjał, ale my musimy mieć cracka na każdej pozycji żeby walczyć z najlepszymi. Jeśli się nie podciągnie to nie ma sentymentów. Proste.

redsik | 08.11.2020 08:18

Od kiedy przyszedł Mendy to cała Chelsea ruszyła. Niesamowite wyniki i dobra gra, myślę że na mistrzostwo jednak za wcześnie i będą jakieś dziwne wpadki po drodze jeszcze ale za rok to myślę że walka o majstra rozegra się pomiędzy LFC, MC a Chelsea i następny sezon będzie najciekawszy od lat, takie mam prorocze widzenie

Domcio13 | 08.11.2020 08:20

Co za mecz Chelsea! Ziyech co gra to ja nie mam pytań... Werner, Kante, Chilwell na plus. Trochę szkoda straconej bramki tylko. Oby tak dalej...

Wojo666 | 08.11.2020 08:26

CFCHTHC aleś górnolotnym tekstem zajechał,'tam gdzie ty widzisz sufit, ja widzę podloge' hahahaha padłem! Pojęcia za to dużego nie masz. Sezon Mounta oceniasz po 2 słabszych meczach, gdzie ten sezon jest dla niego naprawdę udany. Co do Jamesa to już w ogole upadłeś na tą podłogę. Gość wygryza ze składu Azpiego, strzela, asystuje i jest generalnie jednym z najlepszych grajków CFC, a ten wali że jest do wymiany bo 2 piłki z SU stracił... No comment panie! No comment.

Domcio13 | 08.11.2020 09:03

@CFCHTHC. Bez obrazy dla Ciebie, ale ty się chyba z głupim przez ścianę widziałeś pisząc takie brednie ma temat Mounta i Jamesa XD

sebcik77cfc | 08.11.2020 09:58

Popieram poprzedników ;) frank jednak cos ma w tej głównie nie gra beznadziejny Włoch to jest juz spory plus. Szkoda tej starcinej bramki ( jako kibic cfc kiedys można było pomarzyć zeby cos takiego napisac ) zajesz to jest kot jak go mina kontuzje to  beszie drugi eden. Werner tez mi się podobal widac inna klasa napastnika .

CFCHTHC | 08.11.2020 10:52

Rozumiem, że Havertz przyszedł po to żeby być zmiennikiem Mounta? Gościu jest bezproduktywny, a jego błędy naprawia gryzący murawę i przeciwników Kante. Wczoraj pod koniec meczu miał wystawioną patelnie i uderzył prosto w bramkarza, a jak raz podszedł do rożnego to go przeciągnął. I to nie jest pierwszy raz. Cały zeszły sezon podchodził do stałych fragmentów i większość była bita źle. Na obecną chwilę to dobry zmiennik, liczę na więcej, tyle w temacie.

Co do Jamesa ok, może jestem zbyt surowy, ale jak widzę niedociągnięcia w technice i jego błędy, to nie mogę tego napisać? Mam mu cukrować jakby był Dani Alvesem z czasów FCB? Fajnie że gra wychowanek, fajnie że się rozwija, ale uważam, że Chelsea nie jest klubem do ogrywania młodzików i jeśli nie będzie robił postępów to powinien iść na wypożyczenie i wrócić jako obrońca kompletny.

Na koniec. Na tym forum byłem już nazywany naiwniakiem jak po sezonie w Derby pisałem, że Mount musi wrócić i grać w pierwszym składzie CFC, a jak jako jeden z pierwszych na tym forum pisałem, że gra Jorginho to padaka o gościu jest do wymiany, to mi pisali ze debil jestem i że to maestro i ogarnia cały środek. Czy oczekuje przyznania mi racji po czasie? Nie. Staram się zauważyć w grze mojego zespołu coś czego inni nie widzą, zamiast być setnym userem, który napisze ze Kepa jest do wymiany...

Rob66 | 08.11.2020 11:02

Jako kibic LFC powiem że fajnie się te zawody oglądało.
Spodziewałem sie wygranej The Blues ale nie w takim wymiarze.Brawo.

Wojo666 | 08.11.2020 11:34

ale uważam, że Chelsea nie jest klubem do ogrywania młodzików napisal.. Napisał CFCHTHC, Ty widzisz jak się wygłupiasz? Czy rzniesz kolejnego Edenacomebacka? Czy to ten sam user?

CFCHTHC | 08.11.2020 11:48

Gratuluję poziomu kultury osobistej jak również poziomu debaty i Twoich argumentów. Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.

Wojo666 | 08.11.2020 12:36

Twoj pro Lem polega na tym że nie masz argumentów, a młodego gościa który dopiero wchodzi w dorosła pilke(gra 2 sezon z czego w pierwszym był rezerwowym) porównujesz do Alvesa z czasów Barcy... Sam się zaorales, również życzę miłego popołudnia.

Damian1993 | 08.11.2020 14:59

Ziyech zaczyna grac tak, jak od niego oczekiwałem. Zdrowy i w rytmie meczowym to artysta.
Jak Lampa nie zacznie zaraz z eksperymentami w stylu Azpiego do wyjściowej, to jest spora szansa na dobry wynik.