REKLAMA
REKLAMA

"Greenwood potrzebuje psychologa sportowego"

dodał: Paweł Paczocha  |  źródło: Daily Mail  |  10.11.2020 19:35
"Greenwood potrzebuje psychologa sportowego"

Mason Greenwood  |  PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
W ostatnich miesiącach w kontekście Masona Greenwooda częściej słyszeliśmy o problemach wychowawczych niż dokonaniach na boisku. Radą dla 19-latka służy Andros Townsend.

Pomimo imponującego wejścia do dorosłej drużyny Manchesteru United w zeszłym sezonie, Mason Greenwood jest mocno kwestionowany za swoje życie pozaboiskowe. We wrześniu Anglik został wyrzucony ze zgrupowania reprezentacji, gdy z kolegą z drużyny, Philem Fodenem, zaprosili kobiety do hotelu drużynowego w Islandii, przez co złamał protokół dotyczący COVID-19. Manchester United po tym incydencie wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że jest rozczarowany postawą swego młodego gracza. W klubie podważa się także styl życia Greenwooda, a konkretnie ilość jego snu i odpoczynku, niezbędnego, by móc rywalizować na najwyższym poziomie sportowym. W poniedziałek Czerwone Diabły musiały zaprzeczać doniesieniom medialnym na temat konfliktu pomiędzy młodym Anglikiem a Bruno Fernandesem na treningu. Jeszcze wcześniej, w sobotę, Greenwood nie wziął udziału w meczu swojej drużyny z Evertonem (3:1), oficjalnie z powodu choroby, ale "Daily Mail" donosił, że prawdziwym powodem była postawa Anglika na treningu, oceniona jako "poniżej normy".

- Oczywiście, każdy piłkarz musi sam do tego dojść, ale mogę zrozumieć, że Greenwood przeżywa ciężkie czasy przez to, że media najpierw go podbudowywały, by teraz sprowadzić na ziemię. To trudne. Mason potrzebuje wokół siebie doświadczonych graczy, jak Harry Maguire, którzy już przez to przechodzili, by się nim zajęli. Potrzebuje też, by menedżer stał po jego stronie i obstawiam, że Ole tak robi. Niezbędna jest też rodzina i dobrzy przyjaciele, ale inną sprawą jest, że powinien spotkać się z psychologiem sportowym. Kimś, kto rozmawiał już z innymi zawodnikami będącymi w jego sytuacji i który z zewnątrz zobaczy, co może mu pomóc – skomentował sytuację młodszego kolegi Andros Townsend, zawodnik Crystal Palace.

19-latek w zeszłym sezonie zrobił wrażenie na całej Europie, zdobywając 19 bramek w 51 występach w barwach Czerwonych Diabłów. W obecnej kampanii nie zdołał jeszcze rozegrać pełnych 90 minut; w ośmiu spotkaniach dwukrotnie pokonywał bramkarzy rywali.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 9 komentarzy

WarioR | 10.11.2020 22:54

Jak to mówili fani MU?
Perełka? :)

CiasnyWiesiek | 11.11.2020 09:36

Jakoś mnie to nie dziwi ze kolejny burak wyrasta spod szyldu United  :)

The__Normal__On | 11.11.2020 12:00

Oj szkoda.

CiasnyWiesiek | 11.11.2020 12:55

Ale kogo ja prowokuje człowieku? Odnoszę się do posta i o nikim  na forum nawet nie wspominam tutaj. I jeszcze podjazd o polityce XD. Jestem wyborcą konfederacji i nienawidzę tak samo PiSu jak PO więc słabo trafiłeś. Wiele osób pisze tutaj np że Salah i Mane to nurki i wtedy jest ok i wtedy oni nie prowokują.

Mr_Devil | 11.11.2020 13:19

Jedyną potwierdzoną informacją, jest akcja z Fodenem.

PawelLFC | 11.11.2020 15:11

Kolejny bad boy z Memczesteru.Ten zespół ma zero klasy.

CiasnyWiesiek | 11.11.2020 16:59

DURRR- nie wiem czy zauważyłeś ale ten tekst z 30 latami jest już nieaktualny teraz liczymy lata United  :)

CiasnyWiesiek | 11.11.2020 19:30

Masz racje John :) ale Liga mistrzow juz 12 lat minęło. Spokojnie czekam na więcej:)

wessi | 12.11.2020 09:37

Fajny komentarz, Townsend to spoko kolega musi być :Danglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy