REKLAMA
REKLAMA

Gwiazdor Burnley na wylocie. Wykorzystać może to Liverpool

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: The Telegraph  |  13.11.2020 10:41
Gwiazdor Burnley na wylocie. Wykorzystać może to Liverpool

Piłka Premier League  |  fot. Nike

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Czołowy obrońca Burnley, James Tarkowski zapowiada, że nie podpisze nowego kontraktu z Burnley. Zdaniem brytyjskich mediów wykorzystać może to Liverpool, który ma duże problemy z powodu kontuzji w defensywie.

Kontrakt 27-letniego Anglika, który zbiera wysokie noty w Premier League, wygasa w 2022 roku. Działacze The Clarets próbowali z nim dojść do porozumienia w sprawie podpisania nowej umowy. Problem w tym, że warunki klubu w żaden sposób nie zadowalają Tarkowskiego. Ten jest ponoć zdecydowany, by niczego nie podpisywać, czekając zamiast tego na okno transferowe.

Działacze Burnley będą bowiem pod ścianą, by cokolwiek na Tarkowskim zarobić. Z okienka na okienko jego cena będzie spadać, aż w styczniu 2022 roku będzie mógł podpisać przedwstępną umowę z innym klubem i odejść za darmo. Spekuluje się więc, że Burnley będzie gotowe go sprzedać już za dwa miesiące bądź też latem 2021 roku.

Leicester zabiegało nie tak dawno o Tarkowskiego, oferując 30 milionów funtów. Teraz chrapkę na tego zawodnika ma podobno menedżer Liverpoolu, Jurgen Klopp. Zwłaszcza, że The Reds mają poważne problemy z defensywą. Na wiele miesięcy wypadli bowiem dwaj środkowi obrońcy, Virgil van Dijk i Joe Gomez.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

devious666 | 13.11.2020 11:55

Fajny obrońca - poziom Maguire'a tylko jakieś 50 baniek tańszy :)))

I nie dziwię się, że chce wiać z drętwego i zmierzającego powoli do Championship Burnley - jest w takim wieku, że "teraz albo nigdy" - albo trafi do mocnego klubu jak Harry do United i nagle wszyscy zaczną o nim mówić, jak o czołowym zawodniku (jak o Harrym), będzie miał pewne miejsce w repce itd. albo zgnije w jakimś przeciętniaku.

Tak więc życzę mu powodzenia, czy w LFC czy innym mocnym klubie.

SteveG | 13.11.2020 12:38

Moim zdaniem Tarkowski to za słaby kaliber, jak na kluby aspirujące o najwyższe cele. Znaczy nie jest to zły obrońca, trochę ubogi technicznie i jest duże prawdopodobieństwo, że w takim systemie obronnym, jak gra np. Liverpool, gdzie cała linia defensywna jest bardzo wysoko ustawiona, mógłby się po prostu nie odnaleźć. Można by go sprowadzić, jako półśrodek, ponieważ kończy mu się kontrakt, ale do gry w podstawowej parze stoperów np. w City czy Liverpoolu to zdecydowanie nie.

Ciekawe jak Klopp i zarząd rozwiążą problemy z defensywą i czy raczej sprowadzą w styczniu, taki półśrodek, jak wyżej wspomniany Tarkowski, czy zdecydują się sprowadzić topowego stopera, w co raczej wątpię, ze względu na pandemię. Choć dzisiaj The Atletic podaje, że numerem jeden na liście życzeń Liverpoolu jest Upemacano z Lipska, ale raczej to temat na lato.

The__Normal__On | 13.11.2020 23:08

Nie no - szanujmy się...anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy