REKLAMA
REKLAMA

Daily Mail: Możliwy powrót kibiców na trybuny w Anglii w tym roku

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Daily Mail  |  17.11.2020 14:20
Daily Mail: Możliwy powrót kibiców na trybuny w Anglii w tym roku

Fanka Liverpoolu  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Kibice piłki nożnej na trybunach angielskich stadionów jeszcze w tym roku? Na pierwszy rzut oka wydaje się to mało prawdopodobne, mając na uwadze to, jak wygląda aktualnie sytuacja pandemiczna na świecie. Tymczasem Daily Mail przekonuje, że rozważany jest scenariusz, aby kibice w Anglii wrócili na trybuny przed świętami Bożego Narodzenia.

Premier Boris Johnson ostatnio zapowiedział, że jest plan, aby obostrzenia w Wielkiej Brytanii zostały łagodzone. Wraz z takim komunikatem natychmiast pojawiły się spekulacje związane z powrotem kibiców piłkarskich na trybuny stadionów w Anglii.

Przypomnijmy, że angielscy fani piłki nożnej mają zakaz oglądania spotkań na żywo z trybun od marca tego roku, co jest następstwem pandemii koronawirusa. Tymczasem najnowsze doniesienia angielskich dziennikarzy wskazują, że są plany, aby kibice wrócili na trybuny w meczach Premier League i na zapleczu angielskiej ekstraklasy pod koniec tego roku.

Źródła Daily Mail będące blisko negocjacji przekonują, że do Departamentu Kultury, Mediów i Sportu złożone zostały propozycje związane z powrotem kibiców na trybuny stadionów. Widzowie mieliby uczestniczyć w widowiskach tam, gdzie wskaźniki zakażeń koronawirusem są niskie, po tym, jak zostaną zniesione kolejne obostrzenia.

Pewne jest natomiast, że kibice w przypadku powrotu na trybuny, musieliby dostosować się do takich uwarunkowań jak dystans społeczny. Maksymalna pojemność stadionów zostałaby oczywiście ograniczona, jak to miało miejsce już w sierpniu, gdy testowano tego typu rozwiązanie. Wówczas na stadion Brighton & Hove Albion na spotkanie towarzyskie przyjechała Chelsea FC, a na trybunach pojawiło się ponad 2,5 tysiąca widzów.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI



REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

The__Normal__On | 18.11.2020 09:16

Wg mnie nie ma na to najmniejszych szans, a obecny sezon przejdzie do historii jako rozegrany w całości bez udziału kibiców. Obym się mylił...



anglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy