REKLAMA
REKLAMA

Trudne chwile Giroud. Zapowiada odejście z Chelsea

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: ESPN  |  22.11.2020 14:48
Trudne chwile Giroud. Zapowiada odejście z Chelsea

Olivier Giroud  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Olivier Giroud przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że bierze pod uwagę odejście z londyńskiej Chelsea. Zawodnik zaznacza, że poczeka do stycznia i wtedy podejmie ostateczną decyzję odnośnie swojej przyszłości. Mają go na oku kluby z Serie A.

34-latek pomógł The Blues w wygraniu FA Cup i Europa League. Od stycznia 2018 roku rozegrał 95 meczów, w których zdobył 29 bramek. W tym sezonie Olivier Giroud jest jednak tylko rezerwowym i jeśli wchodzi na plac gry, to tylko z ławki.

Tymczasem media łączą francuskiego napastnika z transferem do takich klubów jak Inter czy Lazio. Zawodnik deklaruje, że poczeka do stycznia i wtedy zastanowi się, co dalej. Nie wyklucza pod uwagę tego, że ostatecznie opuści Stamford Bridge.

- Martwi mnie moja obecna sytuacja, bo liczyłem, że mam jeszcze do odegrania swoją rolę w Chelsea. Gram jednak coraz mniej i jeśli to nie ulegnie zmianie, będę musiał podjąć jakąś decyzję - mówi Giroud. - Na razie mam czystą głowę. W styczniu postanowię, co dalej. Mam nadzieję, że dokonam dobrego wyboru - dodaje.

Nic nie wskazuje na to, by sytuacja Francuza na Stamford Bridge uległa zmianie. Menedżer Frank Lampard woli stawiać na sprowadzonego z Lipska Timo Wernera i na Tammy’ego Abrahama. Obaj są młodsi i znacznie bardziej perspektywiczni.

Nie oznacza to jednak, że Giroud zapomniał jak się strzela i nie jest już wartościowym zawodnikiem. Podczas niedawnego meczu reprezentacji Francji przeciwko Szwecji napastnik ten zdobył dwa gole.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCIREKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

Wojo666 | 22.11.2020 17:28

Olivier dziękuję i życzę powodzenia w nowym klubie! Ale już się nie wygłupiaj że myślałeś że odegrasz jeszcze jakaś ważna rolę w CFC.

Yang | 22.11.2020 18:16

Nie wiem na liczył gdy wiedział, ze wyżej w hierarchi będzie Abraham i Werneranglia.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy